Már kora reggel konvojban érkeztek a Mentőcsoport nagy teljesítményű gépjárművei a gyakorlat helyszínére, ahol a felsorakozott önkénteseket Egri Gyula tü. ezredes, Megyei Katasztrófavédelmi igazgató köszöntötte. Ezután a felelősök ismertették a feladatot, majd egy rövid balesetvédelmi oktatás után mindenki a kijelölt helyére sietett. A gyakorlaton részt vett a Lenti KERKA Önkéntes Mentőcsoport, a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság állománya és Lovászi község polgári védelmi alegységének önkéntesei.
Elóször a kutyás mentőcsoport kutatta át a Kútfeji út 65 számú épületet túlélők után kutatva, majd a további károk megelőzése érdekében a megrongálódott, életveszélyes épület romjainak eltakarítására került sor. A markoló gép gyakorlott kezelője precíziós pontossággal bontotta a melléképületet, majd a lakóházat úgy, hogy a környezetében semmiféle károk nem keletkeztek.
Eközben az Alsó-lovászi falurészben 4 db veszélyesnek minősített fenyőfát gallyaztak fel, majd vágtak ki a mentőcsoport tagjai egy kosaras gémes jármű segítségével. Természetesen a nagy mennyiségű lomb eltakarítására is sor került, figyelemre méltó gyorsasággal.
Az élelmezési alegységek forró teával, szendviccsel támogatták a dolgozókat, majd a gyakorlat végén meleg ebéddel várták a résztvevőket.
Mint azt Egri Gyula ezredes úrtól megtudtuk, ezév elején hozták létre ezeket a járási katasztrófavédelmi mentő alakulatokat. Tagjaik polgári személyek, akik a civil életben olyan munkahelyeken, olyan gépekkel dolgoznak, amikre a rendkívüli helyzetekben szükség lehet. Ahhoz, hogy tényleges feladatokat is végre hajthassanak, szükséges a minősítő gyakorlatok végrehajtása. Ennek során kovácsolódnak össze és szerzik meg azt a rutint, amellyre később a veszélyhelyzetek elhárításánál szükségük lehet. Ilyenre pontosan a közelmúltban már szükség is volt, amikor az esőzések következtében kialakult villám árvíz okozott katasztrófahelyzetet községünkben is. Az ezredes úr külön kiemelte, hogy milyen hatékonyan vett részt a védekezésben lakosság is.