A műszerész műhely környékén abban az időben gyakran lehetett ínycsiklandó illatokat érezni, ugyanis a társaság az üzemi konyha helyett a saját ellátást választotta, erről sok-sok vadnyúl, vadgalamb fióka és a háziállatok tömege is meggyőződött. Az egyik kollégával megbeszéltük a nutriaáldozat bemutatását, majd arra a meggyőződésre jutottunk, hogy nem áruljuk el előre a többiekenek a dolgot, mert ezek a finnyás népek még kimaradnának az élvezetekből. Ezután a tetemek a keresztségben a nyúl nevet kapták, innét már egyszerűnek bizonyult az elkészítésük. Olyan mértékben sikerült az átkeresztelés, hogy a megnyúzott állatok darabolását az egyik nyúltenyésztő vállalta magára, de még ő sem vette észre a különbséget! Ebédidőre egy hatalmas lábasban illatozott a "nyúlpörkölt", mindenki alig várta, hogy hozzá kezdhessen. Hamarosan a barátok is szállingózni kezdtek, többen az üzemi konyhán elfogyasztott ebéd után. Ennek a lakomának még ők sem tudtak ellenállni. Alig győzték dícsérni szakácstudományomat. Természetesen jómagam is bőségesen fogyasztottam belőle és állíthatom tényleg nagyon finom volt!
A dolog csak a csontok leszopogatása idején kezdett kissé átalakulni, ugyanis a nutria néhány csontja egyáltalán nem hasonlít a nyúléra. Ezt legtömörebben a lyukas közepű lapockacsontot szopogató egyik szállítási kolléga fogalmazta meg a következőképpen:
- Gyerekek! Ilyent még nem láttam! Nem tudom mi lehet, lehet, hogy rókát eszünk, de ez krisztustalanul finom!...
A finnyásabbak csak miután néhány nap múlva a feleségeken keresztül értesültek a dolgok mibenlétéről (mert persze a beavatott asszonyok a munkahelyükön kikotyogták az igazságot), bevallották, ha tudják miből készült, ők bizony bele sem kóstoltak volna! Így nem volt mit tenniük, miután nekik is ízlett, néhány napi morgásal helyre tették az ügyet, de többet nem főztünk nutriát!